poniedziałek, 24 grudnia 2012

26. Seaweed Salad

Wszystkim moim czytelnikom życzę Wesołych Świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku. Aby ten rok 2013 był jeszcze lepszy niż poprzedni ;)
 
Chleb graham z serkiem Philadelphia, łososiem wędzonym i wodorostami - pyszne ;)
 Wczoraj wieczorem razem z mamą zabrałyśmy się za pieczenie ciasteczek. W tym roku padło na czeskie ciasteczka, vanilkové rohlíčky, ponieważ przy wigilijnym stole, będzie wujek, który jest czechem, chciałyśmy choć troszkę przybliżyć mu tradycji czeskiej, gdzie święta nie są obchodzone bez ogromnej ilości ciasteczek, w przeróżnych odmianach
Głównym składnikiem ciasteczek jest vanilia i migdały - łatwe w przygotowaniu i naprawdę przepyszne. Zaletą jak i wadą jest to, że są drobne, dosłownie na jeden kęs, więc znikają w tempie ekspresowym. O godz. 18 zrobiłam ciasteczka z 1 porcji, po 1h nie było już połowy ( wujek jeszcze nie miał okazji spróbować ), stwierdziłyśmy zgodnie z mamą, że do Wigilii one nie wytrwają. Wyciągnełyśmy więc wszystkie potrzebne składniki raz jeszcze i zrobiłyśmy poraz kolejny, lecz juz z podwójnej porcji, mam nadzieję, że teraz dotrwają do wieczora ;)4 komentarze:

 1. dziękuję bardzo! Tobie życzę spokojnych, pogodnych spędzonych w rodzinnej atmosferze świąt!:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetnie, że każdemu członkowi rodziny chcecie jak najbardziej umilić ten czas i tradycję. Wesołych Świąt ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wesołych Świąt!:)
  wodorosty na kanapce? wow :D

  OdpowiedzUsuń
 4. u mnie podobne rogaliczki ;d
  Wesołych i pełnych miłości Świat Bożego Narodzenia <3

  OdpowiedzUsuń